CLASS AAA
TEAM RESULTS: TOP 10
1. Buckhannon-Upshur 102
2. Morgantown 84
3. Washington 64
4. Winfield 41
5. University 31
6. Wheeling Park 30
7. John Marshall 28
T-8. Greenbrier East 25
T-8. Jefferson 25
10. Martinsburg 24
INDIVIDUAL CHAMPIONS
100 meters: Devyn Hosby, Washington 12.36
200 meters: Devyn Hosby, Washington 25.15
400 meters: Devyn Hosby, Washington 57.56
800 meters: Barkley Castro, Winfield 2:17.57
1,600 meters: Amelia Paladino, University 4:59.43
100 hurdles: Emily Godwin, Buckhannan-Upshur 14.96
300 hurdles: Emily Godwin, Buckhannon-Upshur 44.75
4×100 relay: Morgantown (Ashley Holloway, Haley Holloway, Natasha Trott, Knishia Baldwin) 49.09
4×200 relay: Morgantown (Ashley Holloway, Haley Holloway, Natasha Trott, Knishia Baldwin) 1:43.9
4×400 relay: Greenbrier East (Ashley Morgan, Maddie McClintic, Lindsey McClintic, Shaye Gadomski) 4:04.9
Long jump: Emily Godwin, Buckhannon-Upshur 17-7
High jump: Emily Godwin, Buckhannon-Upshur 5-8
Pole vault: Jessica Hamrick, Parkersburg South 10-6
CLASS AA
TEAM RESULTS: TOP 10
1. Frankfort 82
2. Bridgeport 64
3. Oak Glen 61
4. North Marion 58
5. Keyser 49
6. Weir 35
7. Berkeley Springs 34
8. Nicholas County 23
9. Herbert Hoover 18
10. Fairmont Senior 17
INDIVIDUAL CHAMPIONS
100 meters: Bria Welker, Frankfort 12.47
200 meters: Bria Welker, Frankfort 25.67
400 meters: Bria Welker, Frankfort 57.13 (ties meet record)
800 meters: Katie Jan, Frankfort 2:19.02
1,600 meters: Katie Jan, Frankfort 5:09.38
100 hurdles: Emily Smith, Summers County 15.79
300 hurdles: Bria Welker, Frankfort 45.45
4×100 relay: North Marion (Mckenzi Fisher, Marlee Angelucci, Alexis Hillberry, Kaitlyn Conaway) 50.88
4×200 relay: North Marion (Mckenzi Fisher, Marlee Angelucci, Alexis Hillberry, Kaitlyn Conaway) 1:47.06
4×400 relay: Oak Glen (Megan Collins, Christen Mangano, Alex Arnott, Alexis Burch) 4:10.62
Shot put: Kendra Johnson, Keyser 34-71/2
Pole vault: Allison Evans, Keyser 9-0
CLASS A
TEAM RESULTS: TOP 10
1. Williamstown 114
2. Doddridge County 67
3. Tucker County 63
4. Clay-Battelle 51
5. Charleston Catholic 50
6. St. Marys 40
7. Tyler Consolidated 34
8. Wheeling Central 32
9. Richwood 25
10. Madonna 24
INDIVIDUAL CHAMPIONS
100 meters: Andrea Chidester, Williamstown 12.69
200 meters: D’Andra Swiger, Doddridge County 26.18
400 meters: Andrea Chidester, Williamstown 58.66
800 meters: Maggie Drazba, St. Marys 2:21.42
1,600 meters: Maggie Drazba, St. Marys 5:03.53
100 hurdles: Sarah Ferguson, Doddridge County 15.52
300 hurdles: D’Andra Swiger, Doddridge County 45.41 (meet record)
4×100 relay: Clay-Battelle (McKayla Eddy, Mariah Hall, Fontana Eddy, Sydney Rush) 51.9
4×200 relay: Richwood (Breanna Russell, Jennifer Shelford, Ashley Burgess, Hinchman) 1:46.95
4×400 relay: Madonna (Gianna Anile, Chloe Conner, Cameron Dowiak, Hannah Barger) 4:17.88
Long jump: D’Andra Swiger, Doddridge County 17-2
Discus: Aiyana Kachmarek, Tucker County 108-5
Shot put: Tiffany Jones, Union 34-21/4