CHARLESTON, W.Va. — The Class AA all-state softball team as selected by the West Virginia Sports Writers Association:
FIRST TEAM
P – Jessie Rowe, Wayne, Jr.
P – Allison Rager, Herbert Hoover, So.
P – Mecca Henderson, Robert C. Byrd, Sr.
P – Marley Thompson, Petersburg, Jr.
P – Moie Ray, Ritchie County, So.
IF – Jessica Watts, Wayne, Sr.
IF – Alexee Haynes, Sissonville, Fr.
IF – Allyson Johnson, Scott, Sr.
IF – Laine Shiflett, James Monroe, So.
IF – Brittani Bible, Petersburg, Jr.
OF – Charity Ramsey, Braxton County, Jr.
OF – Chelsea Duncan, Wyoming East, Sr.
OF – Mikayla Craze, Herbert Hoover, Jr.
UTIL – Mikayla Wickline, James Monroe, Sr.
UTIL – Kenna DeLancey, Ritchie County, Fr. (CAPTAIN)
UTIL – Kasey Endicott, Wayne, So.
C – Katie Powell, Robert C. Byrd, Sr.
C – Abby Burgess, Ritchie County, Jr.
SECOND TEAM
P – Sami Elder, Lincoln
P – Taylor Bragg, Braxton County
P – Cassidee Blankenship, Westside
P – Casey Lassiter, Roane County, Jr.
P – Erin Wambaugh, Grafton, Sr.
IF – Cassidy Ray, Ritchie County, Sr.
IF – Tori Rovello, Bridgeport, Sr.
IF – Alicia Noble, Robert C. Byrd, Sr. (CAPTAIN)
IF – Allison Pritt, Braxton County, Sr.
IF – Allison Winans, Lincoln, So.
OF – Tori Postlewait, East Fairmont, Jr.
OF – Emily Fry, Wayne, Jr.
OF – Kaitlyn Keplinger, Petersburg, So.
UTIL – Bekah Baldwin, Sissonville, Sr.
UTIL – Danielle Fluharty, North Marion, Sr.
UTIL – Katie Buckbee, Ravenswood, Jr.
C – Miki Glenn, Bridgeport, Sr.
C – Sidnee Morgan, Ravenswood
SPECIAL HONORABLE MENTION
Nicole Houk, Bridgeport
Tayla Berry, Chapmanville
Kayla Summers, East Fairmont
Mackenzie Cox, Grafton
McKenzie Edmonds, Herbert Hoover
Brooke Foley, Independence
Samantha Ferguson, James Monroe
Rebecca Ratliff, James Monroe
Presley Lamm, Liberty-Harrison
Sam Pauley, Liberty-Raleigh
Mikayla Prunty, Lincoln
Katelyn Lester, Mingo Central
Lauren Young, Nicholas County
Amanda Sigley, North Marion
Jordan Cunningham, Oak Glen
Cheyenne Earle, Petersburg
Haleigh Compton, PikeView
Tori Ward, Poca
Savanna Casto, Ravenswood
Vanessa Tallman, Ritchie County
Cassidy Taylor, Roane County
Ally Brown, Scott
Jacey Parsons, Wayne
Meikka Buffo, Weir
Leah Pack, Westside
Breanna Pertee, Wyoming East
HONORABLE MENTION
Allura Rohm, Berkeley Springs
Jessica Ellis, Braxton County
Baylee Stewart, Braxton County
Molly Layne, Bridgeport
Hanna Wooten, Chapmanville
Victoria Dorsey, Clay County
Amber Sontos, Clay County
Hannah Ferrell, East Fairmont
Jasmin Johnson, East Fairmont
Brittany Morgan, Fairmont Senior
Samantha Shingleton, Grafton
Damia Mogielski, Herbert Hoover
Katie Lilly, Independence
Kelsie Gillespie, James Monroe
Hilary Hersman, James Monroe
Samantha Hoban, Keyser
Cheyenne Clayton, Liberty-Harrison
Abbie Smith, Liberty-Harrison
Andrea Roles, Liberty-Raleigh
Makayla McElwayne, Lincoln
Emily Knight, Lincoln
Kiearia Hammond, Mingo Central
Kristyn Johnson, Mingo Central
Marian Eberhart, Nicholas County
Whitney Robinson, Nicholas County
Paige Efaw, North Marion
Chelsi Latochi, North Marion
Ashley Pryor, Oak Glen
Megan Cook, Petersburg
Emilee Anglin, Philip Barbour
Lyndsay Hatfield, PikeView
Holly Chiles, Ravenswood
Miranda Hall, Roane County
Laken Kiddy, Robert C. Byrd
Corin Todd; Robert C. Byrd
Sydney Dangott, Scott
Katelyn Linville, Sissonville
Katie Walker, Summers County
Gina Cavins, Tolsia
Tasha Maynard, Wayne
Micca DiBacco, Weir
Logan Osborne, Westside
Kasey Walls, Westside
Chelsea Adkins, Wyoming East
Emily Day, Wyoming East