CHARLESTON, W.Va. — Bluefield senior Anthony Eades was named captain of the Class AA boys basketball all-state team, released on Thursday by the West Virginia Sports Writers Association. The complete list is below.
CLASS AA FIRST TEAM
Devonti Birch, Robert. C. Byrd, jr.
Corey Bowles, Westside, sr.
Austin Canada, Wyoming East, sr.
Lykel Collier, Bluefield, sr.
Anthony Eades, Bluefied, sr. (Captain)
Noah Frampton, Poca, jr.
Justin Noble, Robert C. Byrd, jr.
John Wilfong, Bridgeport, jr.
CLASS AA SECOND TEAM
Josh Butcher, Chapmanville, jr. (Captain)
Justin Cogar, Westside, jr.
Luke Frampton, Poca, fr.
Christian Hedinger, Wyoming East, sr.
Jake Martin, Ravenswood, sr.
Zach Meadows, PikeView, sr.
Jacob Neal, Roane County, sr.
Jared Tharp, Nicholas County, sr.
CLASS AA THIRD TEAM
Taron Ayers, Wyoming East, sr.
Luke Dyer, Robert C. Byrd, so.
Will Fox, Westside, jr. (Captain)
Tavon Horton, Fairmont Senior, jr.
Michael Kearney, Berkeley Springs, sr.
Eric May, Scott, jr.
Kevin Steele, Robert C. Byrd, sr.
Michael Yost, Bluefield, sr.
CLASS AA HONORABLE MENTION
Riley Allen, Ritchie County
Chase Banker, North Marion
Dante Bonamico, Bridgeport
Donnell Bonds, Mount View
Cody Brown, Scott
Cody Carpenter, Lincoln
Cameron Carvelli, Robert C. Byrd
Matt Chandler, Poca
Robbie Cogar, Webster County
Stephen Cole, Clay County
Isaac Crow, Ravenswood
Corey Coppola, Bluefield
Seth Cottrill, Ritchie County
Elijah Cuffee, Poca
Trey Dalton, Chapmanville
Dalton Davis, Webster County
Taylor DeHaven, River View
Chase Detrick, Frankfort
Dikembe Dixon, Mingo Central
D.J. Edwards, Bluefield
Grant Ferguson, Wayne
Brian George, Petersburg
Nick Greely, East Fairmont
Cody Hilton, Braxton County
Myles Johnson, East Fairmont
Brett Justice, Wayne
Justin Kenneda, Westside
Alex Lee, Mingo Central
Cody McClung, Nicholas County
Blake Newhouse, Sissonville
Darhius Nunn, Fairmont Senior
Cody Opron, North Marion
Eric Peyatt, Nicholas County
Kenny Plumley, Chapmanville
Jordan Ponder, Bluefield
Chase Robey, Bridgeport
Skylar Rucker, Grafton
Grant Shanholtz, Petersburg
Matt Ryan, Summers County
Brennan Smith, Oak Glen
Chris Smith, Grafton
Terry Smith, Summers County
Caleb Spencer, James Monroe
Ryan Streets, Keyser
Caleb Sturgell, Tolsia
Jason Weitzel, PikeView
Isaak Wilmoth, Roane County
Chris Wood, Weir