CLASS AAA BASEBALL ALL-STATE
FIRST TEAM
P — Seth Kinker, Cabell Midland, Sr. (captain)
P — Jared Silva, Washington, Sr.
P — Stephen Holland, Huntington High, Sr.
C — Brady Elkins, Cabell Midland, Jr.
IF — Joey Mundy, Huntington High, Sr.
IF — Jimmy Galusky, Preston, Sr.
IF — Brandon Wright, Winfield, Sr.
IF — Heath Hildreth, Brooke, Sr.
OF — Shane Ennis, Hampshire, Sr.
OF — Austin Griffith, George Washington, Sr.
OF — Michael Grove, Wheeling Park, Jr.
Util — Zach Minnick, Logan, Jr.
Util — J.T. Rogoszewski, Hurricane, Jr.
Util — Jonathon Carr, Greenbrier East, So.
Util — Cam Norris, Riverside, Sr.
SECOND TEAM
P — Austin Hensley, Hurricane, Sr.
P — Chris Hysel, Oak Hill, Sr.
P — Colby Gainer, Elkins, Sr.
C — Tyler Anders, Hedgesville, Sr.
IF — Paul Witt, Jefferson, So.
IF — Andrew King, Jefferson, Jr.
IF — Dylan Slack, Nitro, Sr.
IF — Chris Jordan, Ripley, So.
OF — John Thomas, George Washington, Jr.
OF — Andrew Zban, Huntington High, Jr.
OF — Jordan Meadows, Shady Spring, Sr.
Util — Travis Renner, University, Sr. (captain)
Util — Trey Dawson, Hurricane, Jr.
Util — Logan Wriston, Woodrow Wilson, Sr.
Util — Cody Ballengee, Cabell Midland, Sr.
SPECIAL HONORABLE MENTION
Seth Roadcap, Capital
Ryan McDonough, Nitro
Josh Petit, George Washington
Brady Wilkinson, Riverside
Ace Estep, Hurricane
Jonathan Pauley, South Charleston
Dylan Gump, Lewis County
Issac Riggleman, Elkins
Bryson Fluke, Buckhannon-Upshur
Kris VanCamp, Huntington High
Taylor Kuhn, Cabell Midland
Colby Webb, Spring Valley
Tyler Barton, Nitro
Cole Parker, Parkersburg
Tyler Berry, Parkersburg South
Russell Schwertfeger, Brooke
Justice Jackson, Wheeling Park
Trevor Hardesty, John Marshall
Chalmer Moffett, Wheeling Park
Chad Harper, Brooke
Zac Burch, Washington
Tyler Shorter, Morgantown
Levi Nolan, Preston
Brandon Chandler, Woodrow Wilson
Colby Johnson, Greenbrier East
Ryan Snodgress, Shady Spring
Josh Rakes, Woodrow Wilson
Daniel Pritt, Oak Hill
Chase Preston, Logan
HONORABLE MENTION
Peter Theodos, St. Albans
Solomon Shamblin, Nitro
Zach Pate, Hurricane
John Bellomy, Winfield
Antonio Brown, South Charleston
Anthony Gavin, Capital
Clayton Anderson, George Washington
Tyler Shreve, Elkins
Skyler Carlton, Lewis County
Jack Brunetti, Huntington High
Tyler Hayes, Cabell Midland
Josh Steele, Spring Valley
Aaron Walker, Brooke
Brandon Moneypenny, Lewis County
Trevor Tucker, Ripley
Jeff Davis, Parkersburg
Mario Lombardi, Brooke
Daniel Baciak, Wheeling Park
Robert Cross, Washington
Troy Markley, Hedgesville
David Delawder, Hampshire
Jarin Jenkins, Musselman
Kyle Cool, Preston
Dakota Carr, Morgantown
Andrew Cranston, University
Chris Metrick, Woodrow Wilson
Daylon Colley, Greenbrier East
Brian Schack, Shady Spring
Jacoby Webb, Woodrow Wilson
Michael Hill, Shady Spring
Derek Bloomfield, Oak Hill
Trace Butcher, Logan
Troy Burgess, Logan