CHARLESTON, W.Va. — High school baseball sectional games have been ongoing around the state. A list of all the sections below with teams that have won so far as play continues through the week.
CLASS AAA:
REGION 1, SECTION 1: Wheeling Park, Brooke
Wheeling Park 5, Brooke 3
Wheeling Park 14, Brooke 3
WHEELING PARK WINS REGION 1, SECTION 1
REGION 1, SECTION 2: Parkersburg South, Parkersburg
Parkersburg 13, Parkersburg South 12
Parkersburg South 6, Parkersburg 2
Parkersburg South 11, Parkersburg 6
PARKERSBURG SOUTH WINS REGION 1, SECTION 2
REGION 1, SECTION 3: University, Preston
University 6, Preston 4
University 13, Preston 0
UNIVERSITY WINS REGION 1, SECTION 3
REGION 1, SECTION 4: Morgantown, John Marshall
Morgantown 11, John Marshall 4
Morgantown 11, John Marshall 5
MORGANTOWN WINS REGION 1, SECTION 4
REGION 2, SECTION 1: Washington, Jefferson, Musselman
Washington 10, Musselman 0
Jefferson 10, Musselman 0
Jefferson 8, Washington 3
Jefferson 5, Washington 1
JEFFERSON WINS REGION 2, SECTION 1
REGION 2, SECTION 2: Martinsburg, Hedgesville, Spring Mills
Hedgesville 6, Martinsburg 5
Spring Mills 5, Martinsburg 3
Spring Mills 5, Hedgesville 2
Hedgesville 10, Spring Mills 8
Spring Mills 5, Hedgesville 4
SPRING MILLS WINS REGION 2, SECTION 2
REGION 2, SECTION 3: Hampshire, Elkins
Hampshire 10, Elkins 2
Elkins 10, Hampshire 7
Elkins 8, Hampshire 2
ELKINS WINS REGION 2, SECTION 3
REGION 2, SECTION 4: Lewis County, Buckhannon-Upshur
Buckhannon-Upshur 1, Lewis County 0
Buckhannon-Upshur 7, Lewis County 0
BUCKHANNON-UPSHUR WINS REGION 2, SECTION 4
REGION 3, SECTION 1: Shady Spring, Woodrow Wilson, Oak Hill
Shady Spring 1, Oak Hill 0
Woodrow Wilson 6, Shady Spring 5
Oak Hill 16, Shady Spring 10
Woodrow Wilson 7, Oak Hill 1
WOODROW WILSON WINS REGION 3, SECTION 1
REGION 3, SECTION 2: Princeton, Greenbrier East
Greenbrier East 10, Princeton 4
Greenbrier East 14, Princeton 1
GREENBRIER EAST WINS REGION 3, SECTION 2
REGION 3, SECTION 3: South Charleston, George Washington
South Charleston 3, George Washington 1
South Charleston 3, George Washington 1
SOUTH CHARLESTON WINS REGION 3, SECTION 3
REGION 3, SECTION 4: Ripley, Riverside, Capital
Riverside 12, Capital 2
Ripley 10, Capital 0
Ripley 20, Riverside 12
Ripley 17, Riverside 4
RIPLEY WINS REGION 3, SECTION 4
REGION 4, SECTION 1: Winfield, Point Pleasant
Point Pleasant 8, Winfield 4
Winfield 3, Point Pleasant 2
Point Pleasant 7, Winfield 2
POINT PLEASANT WINS REGION 4, SECTION 1
REGION 4, SECTION 2: Nitro, St. Albans, Logan
Logan 4, Nitro 1
Nitro 6, St. Albans 1
Logan 16, St. Albans 1
Nitro 5, Logan 3
Nitro 5, Logan 4
NITRO WINS REGION 4, SECTION 2
REGION 4, SECTION 3: Lincoln County, Hurricane
Hurricane 12, Lincoln County 5
Hurricane 13, Lincoln County 0
HURRICANE WINS REGION 4, SECTION 3
REGION 4, SECTION 4: Huntington, Spring Valley, Cabell Midland
Spring Valley 5, Cabell Midland 4
Cabell Midland 4, Huntington 0
Huntington 7, Spring Valley 0
Cabell Midland 5, Spring Valley 5
Cabell Midland 5, Huntington 4
CABELL MIDLAND WINS REGION 4, SECTION 4
CLASS AA
REGION 1, SECTION 1: Weir, Oak Glen
Oak Glen 8, Weir 2
Oak Glen 16, Weir 6
OAK GLEN WINS REGION 1, SECTION 1
REGION 1, SECTION 2: Ritchie County, Roane County, Ravenswood
Ritchie County 15, Ravenswood 3
Ravenswood 6, Roane County 5
Roane County 5, Ritchie County 4
Ritchie County 2, Ravenswood 1
Roane County 4, Ritchie County 0
ROANE COUNTY WINS REGION 1, SECTION 2
REGION 1, SECTION 3: Fairmont Senior, North Marion, East Fairmont
North Marion 11, Fairmont Senior 8
East Fairmont 7, North Marion 0
Fairmont Senior 11, North Marion 8
Fairmont Senior 10, East Fairmont 5
Fairmont Senior 6, East Fairmont 4
FAIRMONT SENIOR WINS REGION 1, SECTION 3
REGION 1, SECTION 4: Webster County, Braxton County
Braxton County 13, Webster County 5
Braxton County 22, Webster County 2
BRAXTON COUNTY WINS REGION 1, SECTION 4
REGION 2, SECTION 1: Keyser, Frankfort
Frankfort 10, Keyser 5
Frankfort 9, Keyser 2
FRANKFORT WINS REGION 2, SECTION 1
REGION 2, SECTION 2: Petersburg, Berkeley Springs
Petersburg 10, Berkeley Springs 0
Petersburg defeated Berkeley Springs in game two as well
PETERSBURG WINS REGION 2, SECTION 2
REGION 2, SECTION 3: Liberty (H), Philip Barbour, Grafton
Grafton 13, Philip Barbour 3
Liberty (Harrison) 10, Grafton 5
Liberty (Harrison) 3, Grafton 2
LIBERTY (HARRISON) WINS REGION 2, SECTION 3
REGION 2, SECTION 4: Lincoln, Robert C. Byrd, Bridgeport
Lincoln 10, Robert C. Byrd 6
Lincoln 4, Bridgeport 2
Bridgeport 10, Robert C. Byrd 0
Bridgeport 11, Lincoln 1
Bridgeport 8, Lincoln 1
BRIDGEPORT WINS REGION 2, SECTION 4
REGION 3, SECTION 1: Liberty (R), Summers County, Independence
Liberty (R) 18, Summers County 8
Independence 9, Liberty (R) 6
Liberty (R) 9, Summers County 4
Liberty (R) 23, Independence 13
Independence 6, Liberty (R) 5
INDEPENDENCE WINS REGION 3, SECTION 1
REGION 3, SECTION 2: Wyoming East, Westside
Wyoming East 11, Westside 0
Wyoming East 12, Westside 2
WYOMING EAST WINS REGION 3, SECTION 2
REGION 3, SECTION 3: River View, Mt. View
Mt. View 11, River View 0
River View 11, Mt. View 10
River View 18, Mt. View 5
RIVER VIEW WINS REGION 3, SECTION 3
REGION 3, SECTION 4: PikeView, James Monroe, Bluefield
Bluefield 7, James Monroe 3
PikeView 11, James Monroe 0
Bluefield 9, PikeView 7
PikeView 8, Bluefield 4
PikeView 3, Bluefield 0
PIKEVIEW WINS REGION 3, SECTION 4
REGION 4, SECTION 1: Herbert Hoover, Nicholas County, Clay County
Herbert Hoover 7, Nicholas County 4
Herbert Hoover 14, Clay County 0
Clay County 10, Nicholas County 9
Herbert Hoover 10, Clay County 9
HERBERT HOOVER WINS REGION 4, SECTION 1
REGION 4, SECTION 2: Sissonville, Poca
Sissonville 7, Poca 4
Poca 9, Sissonville 3
Poca 3, Sissonville 0
POCA WINS REGION 4, SECTION 2
REGION 4, SECTION 3: Scott, Chapmanville
Chapmanville 2, Scott 0
Chapmanville 3, Scott 0
CHAPMANVILLE WINS REGION 4, SECTION 3
REGION 4, SECTION 4: Tolsia, Wayne, Mingo Central
Mingo Central 19, Tolsia 2
Wayne 14, Mingo Central 0
WAYNE WINS REGION 4, SECTION 4
CLASS A
REGION 1, SECTION 1: Madonna, Wheeling Central, Bishop Donahue
Wheeling Central 6, Madonna 1
Bishop Donahue 5, Wheeling Central 1
Wheeling Central 7, Madonna 4
Wheeling Central 9, Bishop Donahue 3
Bishop Donahue 12, Wheeling Central 3
BISHOP DONAHUE WINS REGION 1, SECTION 1
REGION 1, SECTION 2: Magnolia, Paden City, Cameron
Cameron 2, Magnolia 1
Paden City 19, Cameron 10
Magnolia 15, Cameron 0
Paden City 7, Magnolia 6
PADEN CITY WINS REGION 1, SECTION 2
REGION 1, SECTION 3: Hundred, Trinity, Clay-Battelle
Trinity 15, Hundred 0
Clay-Battelle 11, Trinity 1
Trinity 7, Hundred 0
Clay-Battelle 13, Trinity 3
CLAY-BATTELLE WINS REGION 1, SECTION 3
REGION 1, SECTION 4: St. Marys, Valley (W), Tyler Consolidated
Tyler Consolidated 20, Valley (Wetzel) 8
St. Marys 9, Valley (Wetzel) 0
St. Marys 10, Tyler Consolidated 2
St. Marys 9, Tyler Consolidated 6
ST. MARYS WINS REGION 1, SECTION 4
REGION 2, SECTION 1: South Harrison, Notre Dame
Notre Dame 5, South Harrison 2
South Harrison 6, Notre Dame 2
South Harrison 5, Notre Dame 1
SOUTH HARRISON WINS REGION 2, SECTION 1
REGION 2, SECTION 2: Tygarts Valley, Tucker County, Union
Union 5, Tucker County 4
Tygarts Valley 10, Union 0
Union 9, Tucker County 8
Tygarts Valley 5, Union 0
TYGARTS VALLEY WINS REGION 2, SECTION 2
REGION 2, SECTION 3: Pocahontas County, Pendleton County
Pendleton County 17, Pocahontas County 0
Pendleton County 9, Pocahontas County 1
PENDLETON COUNTY WINS REGION 2, SECTION 3
REGION 2, SECTION 4: Moorefield, Paw Paw, East Hardy
East Hardy 19, Paw Paw 4
Moorefield 5, East Hardy 4
East Hardy 12, Paw Paw 2
East Hardy 7, Moorefield 3
Moorefield 5, East Hardy 4
MOOREFIELD WINS REGION 2, SECTION 4
REGION 3, SECTION 1: Meadow Bridge, Montcalm, Greater Beckley Christian, Greenbrier West
Meadow Bridge 13, Montcalm 12
Greenbrier West 9, Montcalm 5
Greater Beckley Christian 14, Meadow Bridge 0
Greenbrier West 7, Greater Beckley Christian 6
Greater Beckley Christian 7, Greenbrier West 5
Greater Beckley Christian 5, Greenbrier West 4
GREATER BECKLEY CHRISTIAN WINS REGION 3, SECTION 1
REGION 3, SECTION 2: Midland Trail, Richwood, Fayetteville
Fayetteville 20, Midland Trail 3
Richwood 12, Midland Trail 2
Fayetteville 8, Richwood 7
Fayetteville 9, Richwood 2
FAYETTEVILLE WINS REGION 3, SECTION 2
REGION 3, SECTION 3: Valley (F), Van, Sherman
Van 18, Valley (Fayette) 2
Sherman 5, Valley (Fayette) 4
Sherman 9, Van 5
Sherman 10, Van 9
SHERMAN WINS REGION 3, SECTION 3
REGION 3, SECTION 4: Tug Valley, Man
Man 10, Tug Valley 0
Man 13, Tug Valley 1
MAN WINS REGION 3, SECTION 4
REGION 4, SECTION 1: Parkersburg Catholic, Williamstown, Doddridge County
Doddridge County 9, Parkersburg Catholic 8
Williamstown 13, Doddridge County 0
Williamstown 19, Parkersburg Catholic 7
Williamstown 21, Doddridge County 1
WILLIAMSTOWN WINS REGION 4, SECTION 1
REGION 4, SECTION 2: Wirt County, Gilmer County
GILMER COUNTY WINS REGION 4, SECTION 2
REGION 4, SECTION 3: Hannan, Wahama, Calhoun County
Calhoun County 13, Hannan 3
Wahama 16, Hannan 0
Wahama 10, Calhoun County 0
Wahama 15, Calhoun County 0
WAHAMA WINS REGION 4, SECTION 3
REGION 4, SECTION 4: Charleston Catholic, St. Joseph Central, Buffalo
Buffalo 10, St. Joseph Central 0
Charleston Catholic 11, St. Joseph Central 0
Charleston Catholic 11, Buffalo 1
Buffalo 2, Charleston Catholic 1
Charleston Catholic 13, Buffalo 2
CHARLESTON CATHOLIC WINS REGION 4, SECTION 4
Follow MetroNews High School Sports on Twitter and onĀ Facebook.