CHARLESTON, W.Va. — The 2017 Class AA high school baseball all-state teams, as selected by the West Virginia Sports Writers Association.
FIRST TEAM
P — Adam Riggleman, Elkins, sr.
P — Brayden Lesher, Bridgeport, jr.
P — Michael Mills, Weir, sr.
C — Drew Hefner, Bridgeport, sr. (captain)
INF — Kobie Carpenter, Lincoln, sr.
INF — Cayden Ross, Wayne, jr.
INF — Grant Mohler, James Monroe, jr.
INF — J.T. Harris, Bridgeport sr.
OF — Braden Poling, Braxton County, sr.
OF — Mike Stone, Nitro, jr.
OF — Noah Dingess, Chapmanville, jr.
Utility — Dakota McCloud, Wayne, sr.
Utility — Trenton Begley, Liberty Raleigh, jr.
Utility — Zac Boggess, Sissonville, sr.
Utility — Chris Gillette, Weir, jr.
SECOND TEAM
P — Cody Noe, Wayne, sr. (captain)
P — Gordon Swiger, Bridgeport, sr.
P — Evan Clay, Winfield, sr.
C — Troy McMillion, Braxton County, sr.
INF — Tre Junkins, RCB, jr.
INF — Tanner Purdy, Herbert Hoover, sr.
INF — T. Jay Mullins, Logan, jr.
INF — Seth Meadows, PikeView, sr.
OF — Tobin Whittington, Berkeley Springs, jr.
OF — Willie Akers, Logan, sr.
OF — Chase Riley, Lincoln, sr.
Utility — Cam Simpson, Man, sr.
Utility — Nathan Kuhn, Scott, soph.
Utility — Matt Brown, Logan, jr.
Utility — Noah Feicht, Oak Glen, sr.
SPECIAL HONORABLE MENTION
Ty Logston, Oak Glen
Donavan Spencer, Weir
Chase Stover, Herbert Hoover
Colten Rollyson, Nitro
Matt Hill, Poca
Bubba Hill, Poca
Caden Carpenter, Sissonville
Corey Harrison, Sissonville
Tate Hancock, Winfield
Fisher Horton, Independence
Logan Stump, Independence
Colton Bradley, James Monroe
Tyler Mullins, Liberty Raleigh
Dylan Basham, Liberty Raleigh
Nick Woods, PikeView
Tate Mayes, Nicholas County
Breyden Morgan, Westside
Eric Hoosier, Wyoming East
Lane Jordan, Oak Hill
Keith Sexton, Shady Spring
Seth Backus, Braxton County
Hunter Thompson, Roane County
Caleb Wynn, Clay County
Brad Sharp, Wayne
Josh Zigmond, Chapmanville
Devin Hensley, Logan
Tyler Lucas, Lincoln County
Chris Bailey, Chapmanville
Seth Chapman, Man
Camden White, Keyser
Justin Stone, Berkeley Springs
Brett Whiteman, Frankfort
Bo Drummond, Liberty Harrison
Nathanael Thompson, Lincoln
Dustin Marks, Lincoln
Brine Takahashi, Bridgeport
Cooper Hineman, Bridgeport
Cole Kiddy, Robert C. Byrd
Cole Collins, Grafton
Jacob Moneypenny, Lewis County
Carter Lyles, Scott
Luke Petrice, Elkins
Matt Wilson, Elkins
David McQuain, East Fairmont
HONORABLE MENTION
Marques McHaffie, Oak Glen
Jake Rosnick, Weir
Jarrott Dillon, Nitro
Chaz Roberts, Sissonville
Cayd Snyder, Sissonville
Brett Morris, Winfield
Nick Nutter, Nicholas County
Josh Pritt, Nicholas County
Nick Kostenko, Independence
Mikey Belcher, James Monroe
Clay Havens, James Monroe
Chris Begley, Liberty Raleigh
Austin Wood, Shady Spring
Michael Guilliams, Shady Spring
Noah Craddock, Oak Hill
Jacob Harmon, PikeView
Andrew Rollins, Westside
Dakota Dixon, Westside
Cameron Cook, Wyoming East
Ethan Hoosier, Wyoming East
Drew Kinder, Roane County
Peyton Branham, Logan
Chase Berry, Chapmanville
Luke Cassidy, Wayne
Cody Elkins, Lincoln County
Brock Muncy, Man
Abe Stearns, Point Pleasant
Andrew Butts, Berkeley Springs
Zach Whitacre, Frankfort
Jesse Smith, Keyser
Brandon Keenan, Berkeley Springs
Hunter Moore, Lincoln
Koby Kiefer, Bridgeport
Andrew Walker, Liberty Harrison
Caden Wetzel, Robert C. Byrd
Cameron Forte, Grafton
Will Knight, Philip Barbour
Cole Barker, Lewis County
Jared Skinner, Lewis County
Nathan Ramsey, Scott
Ian Fairley, Fairmont Senior
Blake Loftis, Elkins
Andrew Hamilton, North Marion