MORGANTOWN, W.Va. — Available high school baseball sectional scores from around the state. Sectionals, which are double-elimination, are scheduled through Saturday, May 19. Best-of-three regional series will begin the following week.
Click here for the overall sectional and regional seeds.
CLASS AAA
AAA Region 1, Section 1: #7 Wheeling Park, Brooke, John Marshall
- Brooke 11, John Marshall 7
- #7 Wheeling Park 7, Brooke 6
- Brooke 9, John Marshall 0 — John Marshall eliminated
- #7 Wheeling Park 9, Brooke 3 — Brooke eliminated
WHEELING PARK WINS AAA REGION 1, SECTION 1
AAA Region 1, Section 2: #3 University, #9 Morgantown, Buckhannon-Upshur, Preston
- #3 University 11, Preston 1
- #9 Morgantown 11, Buckhannon-Upshur 1
- Buckhannon-Upshur 18, Preston 0 — Preston eliminated
- #9 Morgantown 12, #3 University 10
- #3 University 10, Buckhannon-Upshur 9 — Buckhannon-Upshur eliminated
- #9 Morgantown 12, #3 University 0 — University eliminated
MORGANTOWN WINS AAA REGION 1, SECTION 2
AAA Region 2, Section 1: #6 Hedgesville, Martinsburg, Musselman, Spring Mills
- Martinsburg 12, Musselman 5
- #6 Hedgesville 17, Spring Mills 7
- Musselman 11, Spring Mills 6 — Spring Mills eliminated
- Martinsburg 11, #6 Hedgesville 1
- Musselman 12, #6 Hedgesville 2 — Hedgesville eliminated
- Martinsburg 7, Musselman 4 — Musselman eliminated
MARTINSBURG WINS AAA REGION 2, SECTION 1
AAA Region 2, Section 2: #8 Jefferson, Hampshire, Washington
- Washington 9, Hampshire 1
- Washington 5, #8 Jefferson 3
- #8 Jefferson 5, Hampshire 5 — Hampshire eliminated
- #8 Jefferson 10, Washington 0
- Washington 15, Jefferson 4 — Jefferson eliminated
WASHINGTON WINS AAA REGION 2, SECTION 2
AAA Region 3, Section 1: #4 St. Albans, Capital, George Washington, South Charleston
- #4 St. Albans 6, Capital 2
- South Charleston 6, George Washington 1
- South Charleston 1, #4 St. Albans 0
- George Washington 6, Capital 5 — Capital eliminated
- #4 St. Albans 7, George Washington 6 — George Washington eliminated
- #4 St. Albans 9, South Charleston 0
- #4 St. Albans 5, South Charleston 4 — South Charleston eliminated
ST. ALBANS WINS AAA REGION 3, SECTION 1
AAA Region 3, Section 2: Greenbrier East, Princeton, Riverside, Woodrow Wilson
- Riverside 7, Woodrow Wilson 4
- Greenbrier East 14, Princeton 4
- Greenbrier East 5, Riverside 4
- Woodrow Wilson 5, Princeton 0 — Princeton eliminated
- Riverside 8, Woodrow Wilson 3 — Woodrow Wilson eliminated
- Greenbrier East 7, Riverside 3 — Riverside eliminated
GREENBRIER EAST WINS AAA REGION 3, SECTION 2
AAA Region 4, Section 1: #5 Parkersburg South, Parkersburg, Ripley
- Parkersburg 4, Ripley 2
- #5 Parkersburg South 10, Ripley 7 — Ripley eliminated
- #5 Parkersburg South 8, Parkersburg 2
- Parkersburg 17, #5 Parkersburg South 13
- #5 Parkersburg South 6, Parkersburg 3
PARKERSBURG SOUTH WINS AAA REGION 4, SECTION 1
AAA Region 4, Section 2: #1 Hurricane, #2 Cabell Midland, #10 Huntington, Spring Valley
- #1 Hurricane 6, #10 Huntington 0
- Spring Valley 7, #2 Cabell Midland 6
- #2 Cabell Midland 11, #10 Huntington 1 — Huntington eliminated
- Spring Valley 4, #1 Hurricane 2
- #1 Hurricane 4, #2 Cabell Midland 2 — Cabell Midland eliminated
- #1 Hurricane 15, Spring Valley 3
- #1 Hurricane 12, Spring Valley 2 — Spring Valley eliminated
HURRICANE WINS AAA REGION 4, SECTION 2
CLASS AA
AA Region 1, Section 1: #4 Frankfort, Berkeley Springs, Grafton, Keyser, Petersburg, Philip Barbour
- Berkeley Springs 15, Grafton 9
- Philip Barbour 6, Keyser 2
- #4 Frankfort 14, Philip Barbour 0
- Grafton 15, Philip Barbour 7 — Philip Barbour eliminated
- Petersburg 5, Berkeley Springs 4
- Keyser 4, Berkeley Springs 3 — Berkeley Springs eliminated
- #4 Frankfort 15, Petersburg 1
- Keyser 9, Grafton 4 — Grafton eliminated
- Petersburg 8, Keyser 4 — Keyser eliminated
FRANKFORT WINS AA REGION 1, SECTION 1
AA Region 1, Section 2: #8 East Fairmont, #9 Fairmont Senior, North Marion, Oak Glen, Weir
- Weir 9, Oak Glen 8
- North Marion 3, #8 East Fairmont 2
- Weir 3, #9 Fairmont Senior 0
- #8 East Fairmont 10, Oak Glen 5 — Oak Glen eliminated
- Weir 10, North Marion 7
- #9 Fairmont Senior 6, #8 East Fairmont 1 — East Fairmont eliminated
- #9 Fairmont Senior 12, North Marion 0 — North Marion eliminated
- Weir 10, #9 Fairmont Senior 2 — Fairmont Senior eliminated
WEIR WINS AA REGION 1, SECTION 2
AA Region 2, Section 1: #1 Bridgeport, Elkins, Lincoln, Liberty (H), Robert C. Byrd
- Robert C. Byrd 11, Liberty 7
- Elkins 7, Lincoln 1
- Bridgeport 11, Robert C. Byrd 5
- Lincoln 14, Liberty 4 — Liberty eliminated
- #1 Bridgeport 12, Elkins 2
- Lincoln 10, Robert C. Byrd 5 — Robert C. Byrd eliminated
- Elkins 9, Lincoln 5 — Lincoln eliminated
- Elkins 13, Bridgeport 6
- Bridgeport 3, Elkins 1 — Elkins eliminated
BRIDGEPORT WINS AA REGION 2, SECTION 1
AA Region 2, Section 2: Braxton County, Clay County, Herbert Hoover, Lewis County, Nicholas County, Roane County
- Herbert Hoover 4, Braxton County 3
- Lewis County 10, Herbert Hoover 3
- Nicholas County 10, Roane County 1
- Herbert Hoover 17, Clay County 2
- Roane County 10, Herbert Hoover 4
- Lewis County 3, Nicholas County 2
- Nicholas County 10, Roane County 4
- Lewis County 3, Nicholas County 2
LEWIS COUNTY WINS AA REGION 2, SECTION 2
AA Region 3, Section 1: #10 Wyoming East, Independence, Liberty (R), Oak Hill, Westside
- Liberty 9, Westside 7
- #10 Wyoming East 4, Liberty 3
- Independence 11, Oak Hill 10
- #10 Wyoming East 8, Independence 3
- Oak Hill 6, Westside 3 — Westside eliminated
- Liberty 10, Oak Hill 9 — Oak Hill eliminated
- Independence 10, Liberty 9 — Liberty eliminated
- Independence 3, #10 Wyoming East 0
- Independence 4, #10 Wyoming East 3
INDEPENDENCE WINS AA REGION 3, SECTION 1
AA Region 3, Section 2: Bluefield, James Monroe, PikeView, River View, Shady Spring
- PikeView 11, River View 1
- Shady Spring 11, Bluefield 4
- River View forfeits to Bluefield — River View eliminated
- James Monroe 3, PikeView 0
- James Monroe 2, Shady Spring 1
- PikeView 5, Bluefield 2 — Bluefield eliminated
- Shady Spring 8, PikeView 1 — PikeView eliminated
- Shady Spring 6, James Monroe 2
- James Monroe 10, Shady Spring 7 — Shady Spring eliminated
JAMES MONROE WINS AA REGION 3, SECTION 2
AA Region 4, Section 1: #2 Winfield, #3 Wayne, #7 Nitro, Poca, Point Pleasant, Sissonville
- Sissonville 10, Point Pleasant 0
- Poca 5, #7 Nitro 2
- Sissonville 2, #2 Winfield 1
- #3 Wayne 11, Poca 4
- #2 Winfield 8, #7 Nitro 1 — Nitro eliminated
- Poca 16, Point Pleasant 6 — Point Pleasant eliminated
- #3 Wayne 6, Sissonville 4
- Poca 9, #2 Winfield 6 — Winfield eliminated
- Sissonville 5, Poca 4 — Poca eliminated
- #3 Wayne 4, Sissonville 2 — Sissonville eliminated
WAYNE WINS AA REGION 4, SECTION 1
AA Region 4, Section 2: #5 Chapmanville, #6 Scott, Lincoln County, Logan, Man, Mingo Central
- Logan 11, Mingo Central 1
- Man 9, Lincoln County 7
- #6 Scott 7, Logan 2
- #5 Chapmanville 10, Man 4
- Logan 10, Lincoln County 3 — Lincoln County eliminated
- Man 12, Mingo Central 5 — Mingo Central eliminated
- #5 Chapmanville 8, #6 Scott 7
- Logan 9, Man 4 — Man eliminated
- Logan 11, #6 Scott 1 — Scott eliminated
- Logan 9, #5 Chapmanville 1
- Logan 7, #5 Chapmanville 5 — Chapmanville eliminated
LOGAN WINS AA REGION 4, SECTION 2
CLASS A
A Region 1, Section 1: #1 Wheeling Central, #9 Madonna, Cameron, Hundred, Valley (W)
- #9 Madonna 11, Cameron 7
- Valley (W) 10, Hundred 0
- #1 Wheeling Central 24, Valley 0
- Cameron 19, Hundred 7 — Hundred eliminated
- #1 Wheeling Central 10, #9 Madonna 4
- Cameron 10, Valley 5 — Valley eliminated
- #9 Madonna 13, Cameron 3 — Cameron eliminated
- #1 Wheeling Central 4, Madonna 3 — Madonna eliminated
WHEELING CENTRAL WINS A REGION 1, SECTION 1
A Region 1, Section 2: Magnolia, Paden City, Ritchie County, St. Marys, Tyler Consolidated
- Magnolia 13, Ritchie County 3
- Magnolia 13, St. Marys 2
- Tyler Consolidated 22, Paden City 1
- Magnolia 11, Tyler Consolidated 9
- Ritchie County 3, Paden City 1 — Paden City eliminated
- St. Marys 12, Ritchie County 2 — Ritchie County eliminated
- Tyler Consolidated 2, St. Marys 0 — St. Marys eliminated
- Tyler Consolidated 18, Magnolia 13
- Magnolia 17, Tyler Consolidated 11
MAGNOLIA WINS A REGION 1, SECTION 2
A Region 2, Section 1: #5 Gilmer County, #10 Notre Dame, Clay-Battelle, Doddridge County, South Harrison, Trinity Christian, Tygarts Valley
- Tygarts Valley 10, Trinity 0
- South Harrison 16, Doddridge County 2
- Trinity 1, Clay-Battelle 0 — Clay-Battelle eliminated
- #10 Notre Dame 3, Tygarts Valley 2
- #5 Gilmer County 10, South Harrison 0
- Tygarts Valley 5, Doddridge County 4 — Doddridge County eliminated
- #5 Gilmer County 4, #10 Notre Dame 0
- South Harrison 7, Trinity 0 — Trinity eliminated
- Tygarts Valley 7, South Harrison 5 — South Harrison eliminated
- #10 Notre Dame 9, Tygarts Valley 4 — Tygarts Valley eliminated
- #10 Notre Dame 8, #5 Gilmer County 3
- #10 Notre Dame 7, #5 Gilmer County 4
NOTRE DAME WINS A REGION 2, SECTION 1
A Region 2, Section 2: #4 Moorefield, #8 Pendleton County, East Hardy, Tucker County
- #4 Moorefield 10, Tucker County 0
- #8 Pendleton County 6, East Hardy 5
- East Hardy 12, Tucker County 0 — Tucker County eliminated
- #4 Moorefield 8, #8 Pendleton County 2
- East Hardy 5, #8 Pendleton County 2 — Pendleton County eliminated
- #4 Moorefield 11, East Hardy 0 — East Hardy eliminated
MOOREFIELD WINS A REGION 2, SECTION 2
A Region 3, Section 1: #2 Charleston Catholic, Fayetteville, Midland Trail, Pocahontas County, Richwood, Valley (F), Webster County
- Fayetteville 10, Pocahontas County 3
- Valley (F) 8, Richwood 7
- Webster County 8, Midland Trail 6
- Fayetteville 12, Valley (F) 2
- Richwood 13, Pocahontas County 3 — Pocahontas County eliminated
- #2 Charleston Catholic 7, Webster County 2
- #2 Charleston Catholic 15, Fayetteville 4
- Valley 15, Midland Trail 13 — Midland Trail eliminated
- Webster County 7, Valley 6 — Valley eliminated
- Fayetteille 5, Webster County 4 — Webster County eliminated
- #2 Charleston Catholic 9, Fayetteville 0 — Fayetteville eliminated
CHARLESTON CATHOLIC WINS A REGION 3, SECTION 1
A Region 3, Section 2: Greater Beckley Christian, Greenbrier West, Meadow Bridge, Montcalm, Mount View, Summers County
- Mount View 18, Montcalm 11
- Summers County 13, Greenbrier West 3
- Summers County 11, Meadow Bridge 1 — Meadow Bridge eliminated
- Greater Beckley Christian 25, Mount View 0
- Greenbrier West 19, Montcalm 0 — Montcalm eliminated
- Greenbrier West 11, Mount View 1 — Mount View eliminated
- Greater Beckley Christian 4, Summers County 3
- Summers County 12, Greenbrier West 2 — Greenbrier West eliminated
- Greater Beckley Christian 9, Summers County 7
GREATER BECKLEY CHRISTIAN WINS A REGION 3, SECTION 2
A Region 4, Section 1: #3 Ravenswood, #6 Williamstown, Calhoun County, Parkersburg Catholic, Wahama, Wirt County
- Parkersburg Catholic 13, Wirt County 5
- Wahama 10, Calhoun County 0
- Parkersburg Catholic 13, #6 Williamstown 2
- #3 Ravenswood 12, Wahama 9
- Williamstown 27, Calhoun County 0 — Calhoun County eliminated
- Wahama 11, Wirt County 2 — Wirt County eliminated
- #3 Ravenswood 12, Parkersburg Catholic 2
- #6 Williamstown 12, Wahama 11 — Wahama eliminated
- #6 Williamstown 10, Parkersburg Catholic 0 — Parkersburg Catholic eliminated
- #3 Ravenswood 6, #6 Williamstown 5 — Williamstown eliminated
RAVENSWOOD WINS A REGION 4, SECTION 1
A Region 4, Section 2: #7 St. Joseph Central, Buffalo, Hannan, Sherman, Tolsia, Tug Valley, Van
- #7 St. Joseph Central 10, Van 3
- Tolsia 10, Tug Valley 2
- Sherman 16, Hannan 2
- #7 St. Joseph Central 9, Buffalo 3
- Sherman 16, Tolsia 6
- Tolsia 11, Van 10
- Buffalo 8, Tug Valley 7
- #7 St. Joseph Central 7, Sherman 3
- Buffalo 6, Sherman 5
- #7 St. Joseph Central 4, Buffalo 2