WEST VIRGINIA SPORTSWRITERS ASSOCATION
BOYS ALL-STATE SOCCER
CLASS AA/A
FIRST TEAM
F — Zander Schmitt, Nitro, sr.
F — Jacob Estep, Wheeling Central, jr
F — Khori Miles, Robert C. Byrd, jr. (captain)
F — Boston Caruthers, Williamstown, sr
M — Evan McCray, Winfield, sr.
M — Aiden Slusser, East Fairmont, jr
M — Jack Cimino, Charleston Catholic, sr
M — Tristan Nolte, Bridgeport, sr.
D — Evan Garrett, East Fairmont, sr
D — Justin Mayfield, Nitro, sr
D — Michael Hoffman, Charleston Catholic, sr
D — Philip Englund, Winfield, sr
G — Ethan Malinoski, Charleston Catholic, sr
Utility — Lance Cerullo, East Fairmont, soph
Utility — Eli Williams, Robert C. Byrd, sr.
Utility — Andrew Mahairas, Nitro, sr.
SECOND TEAM
F — Corey Fluharty, East Fairmont, sr
F — Briar Cessna, Frankfort, jr
F — Gabe Turak, Trinity, fr.
F — Michael Watkins, Herbert Hoover, jr.
M — Michael Floyd, Fairmont Senior, sr
M — Coen Preston, Winfield, sr
M — Jonas Branch, Fairmont Senior, soph
M —Thomas Minor, Wheeling Central, jr
D — Tucker Newell, Charleston Catholic (captain), sr
D — Tanner Dodd, Robert C, Byrd, sr.
D — Wilson Meeks, Charleston Catholic, sr
D — Matt Wright, Oak Glen, jr
G — Jacob Clark, Oak Glen, soph
Utility — Alberto Castillo, Point Pleasant, soph,
Utility — Ryan Shrewsbury, Winfield, sr
Utility — Adam Veroski, Point Pleasant, soph
HONORABLE MENTION
Kolton Alderman, Pocahontas County; Ethan Anderson, Petersburg; Anthony Atchison, Lewis County; Gage Bailey, Oak Glen; Jack Barnett, Trinity; Bryson Beaver, Herbert Hoover; Eric Bevil, Shady Spring; Gavin Bosgraf, Williamstown; Marcus Breckenbridge, James Monroe; John Campbell, Herbert Hoover; Braden Crews, Bluefield; Gage Damewood, PikeView; Dan Dwoskin, Oak Glen; Brennan Elliott, Petersburg; Dylan Galford, James Monroe; Devyn Gillespie, Frankfort; Fletcher Hartsock, Trinity; Jaxson Haynes, Sissonville; Chase Howell, Liberty; Peyton Hughes, Point Pleasant; Andrew Komorowski, Wheeling Central; Zach Lamb, Chapmanville; Nathan Lanham, Winfield; Noah Luikart, Poca; Alex Magruder, Wheeling Central; Ian Mitchell, Bluefield; Grant Older, Scott; Zeb Pinson, Huntington St. Joe; Zack Placer, Tyler Consolidated; Marc Sauno, Independence; Hunter Shafer, Pocahontas County; Wil Swan, Charleston Catholic; Kobey Taylor-Williams, PikeView; Jackson Vanscoy, Winfield; Jacob Warrick, Weir